© 2016-2018 by Adam Jurgilewicz.

  • Facebook Clean Grey
  • Instagram Clean Grey

Wszystkie drogi prowadzą do Romy - Agroturystyka Roma

Dom od strony ogrodu

wieczorową porą

Agro Roma - teren

Salon z jadalnią i kuchnią

Dom - wnętrze
basen_01.jpg

Roma, to agroturystyka z charakterem i miejsce magiczne. Znajdziecie tu ciszę, spokój i olbrzymią dawkę pozytywnej natury.

 

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest na skraju wsi Studzianki w malowniczej dolinie wijącej się wstęgą rzeki Supraśl, w otulinie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Tu krzyżuje się wiele ciekawych szlaków turystycznych - przyrodniczych i historycznych. Panuje tu niespotykany gdzie indziej mikroklimat z czystym powietrzem (brak ośrodków przemysłowych), bogatymi złożami borowin – status uzdrowiska i lasami pełnymi darów natury.

 

Proponujemy wypoczynek, którego forma będzie w zupełności zależała od Państwa. Okolica jest gęsto usiana lasami różnej wielkości i wieku, z różnorodnym drzewostanem, przez które wiodą liczne drogi i ścieżki. To najlepsze miejsce dla grzybiarzy, zbieraczy runa leśnego i jagód. To doskonale miejsce na spacery, wycieczki piesze, rowerowe, przejażdżki konne, a zimą kulig i narty biegowe oraz na podglądanie i fotografowanie życia zwierzyny leśnej (łosie, sarny, dziki, lisy, a ostatnio również wilki oraz rysie ) i różnorodnego ptactwa (jastrzębie, sowy, łabędzie, bociany, itp.). Przepływająca w pobliżu rzeka Supraśl to raj dla ornitologów i wędkarzy oraz dla miłośników spływów kajakowych lub pontonowych. Oddalenie od miast sprawia, iż mamy tu wspaniałe warunki obserwacji planet i gwiazd nocnego nieba, a historyczne tło okolicy to okazja dla poszukiwaczy skarbów i militariów z okresu I i II wojny światowej. 

 

W oddalonym o zaledwie 5 km uzdrowiskowym Supraślu znajdują się stadnina koni, wypożyczalnie kajaków, największe w Polsce muzeum ikon, piękny prawosławny monaster z przełomu XV / XVI wieku, Pałac Buchholtzów – obecnie liceum plastyczne, bary oferujące przysmaki podlaskiej kuchni regionalnej i wiele innych atrakcji.

 

111_Dron.jpg
Obszary AgroROMA i Wellington Place

widok z drona

Dom - teren rekreacyjny

basen (sezonowy)