Blog agroROMA

20.06.2019

Dzisiaj - w Boże Ciało, przyszły na świat pierwsze trzy, z trzeciego pokolenia danieli urodzonych w AgroRoma. Matki pochowały młode w zaroślach i gałęziach, aby oswajały się ze światem i nabierały sił.

19.06.2019

Trzy tygodnie temu uruchomiliśmy nasz nowy, sezonowy basen. Basen ma wymiary 10 na 5 metrów i głębokość około 1,2 metra. W takim basenie można już nieźle popływać.

Basen zlokalizowany jest w części rekreacyjnej obok skalniaka - dzieci pływają, a rodzice obserwują je z góry,...

02.05.2018

Nadszedł czas zrzucania poroża. Byki danieli powoli tracą swoje majestatyczne "łopaty" aby zaraz rozpocząć ich szybkie odbudowywanie. Do końca sierpnia ponownie będą dysponowały okazałą bronią - dzienne przyrosty mogą bowiem wynosić nawet do 2 cm.

- Chyba znalazłem.
- Nie s...

02.05.2018

Dzisiaj odwiedził nas Pan Fred (tchórzofretka) - znany złodziejaszek kur oraz Pan Zenek (zaskroniec) - cichy szperacz ogrodowy. Po krótkiej wizycie zostali odprowadzeni do swoich leśnych siedlisk. 

12.11.2017

Późna jesień. Piękny dzień. Cudowny spacer.

15.06.2017

Podczas dzisiejszego dokarmiania danieli zauważyłem, że nie wszystkie sztuki zameldowały się przy paśnikach - jak to zwykle bywa. Obchód terenu przyniósł zaskakujący rezultat. Przy jednej z sosen rosnącej samotnie na łące wylegiwała się leniwie zagubiona łania. W miarę meg...

22.04.2017

Po wielu miesiącach doglądania naszej kury Zośki, wreszcie odpłaciła nam pierwszym całkiem sporym jajkiem. Zośka robi u nas trochę za koguta, pilnuje porządku i zarządza miejscami w kurniku. Młode kurczaki dopiero się adaptują, ale mamy nadzieję, że wkrótce również i one z...

13.02.2017

W tym roku pogoda dopisała i śnieg oraz lekki mróz trzymały prawie do końca ferii zimowych. Odkryliśmy na nowo wspaniałe trasy do jazdy na nartach biegowych. Cisza, spokój, tropy zwierząt, śnieg i słońce - czego więcej trzeba.

Śniegu było tak dużo, że krzewy i drzewa pochyl...

11.12.2016

Stado danieli w Parku Danieli w AgroRoma powiększyło się o cztery dorodne zacielone łanie (białą, czarną i dwie porcelanowe) oraz białego cielaczka. Już niecierpliwie czekamy na młode na przełomie czerwca i lipca. 

Tymczasem nowa biała łania przejęła rolę przodown...

26.11.2016

Po 8 miesiącach prac dom AgroRoma 1 (Fallow Deer House) został ponownie oddany do użytku po remoncie kapitalnym. Efekty remontu, tuż przed "Gwiazdkową" inauguracją można zobaczyć na zdjęciach. Ciepło kominka, rodzinna atmosfera oraz nowy system grzewczy będą rozgrzewały go...

Please reload

Please reload

Najnowsze posty
Archiwum
Please reload

© 2016-2018 by Adam Jurgilewicz.

  • Facebook Clean Grey
  • Instagram Clean Grey